Cumartesi, Haziran 22, 2024

KSO, Sürdürülebilirlik Ödülleri Organizasyonu Düzenliyor

Kocaeli Sanayi Odası tarafından “Kocaeli Sanayi Odası Sürdürülebilirlik Ödülleri” organizasyonu düzenleniyor. Katılım için başvuru süreci başladı, firmalar 4 Aralık’a kadar başvuruda bulunabilecekler.

Kocaeli Sanayi Odası tarafından 15 yıldır düzenlenen “Sektörel Performans Değerlendirme” ödül organizasyonunu, çağın değişen ihtiyaçlarına ve küresel gerekliliklerine uyacak şekilde yeniden tasarlayan KSO, merkezine sürdürülebilirlik temasını aldı.

Sanayide Sürdürülebilirlik Bilinci Yaygınlaştırılacak

Bu yıl ilk defa “Kocaeli Sanayi Odası Sürdürülebilirlik Ödülleri” adıyla düzenlenecek ödül töreninin amacı; sürdürülebilir kalkınma araçları çerçevesinde, finansal faktörler kadar çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim faktörlerini de çalışmalarına başarıyla entegre edebilen firmaları teşvik etmek ve sanayide sürdürülebilirlik bilincinin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmaktır.

KSO, Sürdürülebilirlik Ödülleri Organizasyonu Düzenliyor

Firmalar 7 Ana Kriterde Değerlendirilecek

KSO Sürdürülebilirlik Ödüllerine; Marmara bölgesinde yer alan ve imalat sanayinde en az 3 yıldır faaliyet gösteren işletmeler başvuruda bulunabilecek. Organizasyona katılan firmalar; jüri üyeleri tarafından Finansal ve Operasyonel Performans ile Sürdürülebilirlik başlıkları altında; Finansal Performans, Dış Ticaret, Operasyonel Verimlilik, İnsan Kaynakları ve İstihdam, ESG (çevresel, sosyal, yönetişim), Dijitalleşme, Ar-Ge ve İnovasyon olmak üzere 7 ana kriterde değerlendirilecekler.

Jüri değerlendirmesi sonucunda KOBİ ve Büyük İşletme olmak üzere iki ayrı kategoride 1., 2., ve 3.lük ödüllerinin sahipleri belirlenecek. Buna ek olarak da tüm kriterlerde fark yaratmayı başarabilen bir işletmeye “Mükemmeliyet Ödülü” verilecek.

Organizasyonun Çözüm Ortakları ise; Price Waterhouse Coopers Türkiye, İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV), Major Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Hizmetleri, UNDP Türkiye, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), MEXT Teknoloji Merkezi, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Veribis, Doğu Marmara ABİGEM A.Ş, Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi, BloombergHT’dir.

Firmalar Başvuru Anketini 4 Aralık 2023 Tarihine Kadar Doldurabilecekler

“KSO Sürdürülebilirlik Ödülleri” organizasyonuna katılım ücretli olup, katılım ücretleri KOBİ Ölçeğindeki İşletmeler için 5.000 TL ve Büyük Ölçekli İşletmeler için 25.000 TL’dir. Organizasyona başvuruda bulunmak isteyen firmalar; www.ksosurdurulebilirlik.org web adresi üzerinden başvuru anketini 4 Aralık 2023 tarihine kadar doldurabilecekler.

Bu çalışmaya başvuran firmalar; hem rekabetçi sürdürülebilirlik yetkinliklerini gözden geçirme hem de marka itibarını artırma fırsatı yakalayacaklardır. Ödül almaya hak kazanan firmalara, atık bertarafı konusunda bir yıl boyunca İZAYDAŞ tarafından özel indirimler yapılacaktır.

Ayrıca, tüm katılımcı firmalara Price Waterhouse Coopers ve Doğu Marmara ABİGEM A.Ş. iş birliği ile hazırlanan geri bildirim raporları gönderilecektir. Firmalar bu rapor ile iyileştirmeye açık alanlarını görebilecekler ve eksikliklerini giderme imkânı bulabilecekler.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler