Pazartesi, Eylül 26, 2022

Novartis İlaç’tan Engelsiz Yaşama Destek

Dünyada ve Türkiye’de sağlık alanının önde gelen kuruluşlardan biri olan Novartis İlaç, sosyal sorumluluk, çeşitlilik ve dahil etme kapsamında Engelsiz Yaşamı destekleyerek “İçimizdeki Özel Yetenekler” projesini başlattı. “İçimizdeki Özel Yetenekler” adındaki bu projeyle hem şirket içinde hem de şirket dışında, sivil toplum kuruluşları, hasta dernekleri, üniversiteler ve belediyeler gibi ortaklarla birlikte çok sayıda etkinlik ve uygulamaya imza atacak.

Bu projeyle ilk olarak, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin Help Steps platformu iş birliğiyle hayata geçirdiği 1 milyar adım kampanyasına destek olmak için iyilik hareketi başlattı. Novartis İlaç çalışanları, gün içinde attıkları adımları Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin Help Steps platformundaki kampanyasına bağışlayarak temmuz ayının sonuna kadar 1 milyar adım hedefine ulaşmayı arzuluyor.

İçimizdeki Özel Yetenekler

“İçimizdeki Özel Yetenekler” projesiyle yıl boyunca birçok etkinlik düzenleyeceklerini söyleyen Novartis Grup Türkiye İnsan ve Organizasyon Direktörü Dr. Senay Kızılkaya; “Çeşitlilik ve dahiliyet şirket kültürümüzün temel yapı taşlarından biri. Novartis olarak her bir bireyin eşit haklara sahip olması gerektiğini savunuyor ve çalışanlarımızın benzersiz kimliklerini kucaklıyoruz.

Engelsiz Yaşama destek olmak bu açıdan bizim için önem taşıyor. Farklı yetkinliklere sahip her bireyin hem şirketimiz hem de toplum için birer değer olduğunu biliyor ve bu konuda Novartis olarak toplumda farkındalığın artması için çalışmalar yapıyoruz. Help Steps’le gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği neticesinde çalışanlarımızla birlikte günlük atılan adımlarımızı iyiliğe dönüştürmek üzere harekete geçtik. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne destek için başlatılan 1 milyar adım hedefine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Help Steps Kurucusu ve Proje Yöneticisi Gözde Venedik; “Help Steps ile adımları iyiliğe dönüştürmekle kalmıyor, engelsiz yarınlara da destek oluyoruz. Bugün 1 milyona yaklaşan Help Steps kullanıcısı hem hareketini artırarak sağlığını koruyor hem de engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmaya ve bireylerin insani haklarına kavuşmasına destek oluyor.

Novartis ile iş birliğimiz ‘İçimizdeki Özel Yetenekler’ projesiyle adım hareketimiz sayesinde gerçekleştirdiğimiz farkındalık çalışması bizim için büyük bir mutluluk oldu. Adımlarımızla iyilik hareketine ve engelsiz bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
761TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol