Salı, Temmuz 23, 2024

Türk Ytong, Yetkili Satıcıları ile Bir Araya Geldi

Türk Ytong, Türkiye genelinde hizmet sunan yetkili satıcıları ile 53’üncü kez bir araya geldi. Geride kalan 2023 yılının değerlendirmesi yapılırken, 2024 yılı için belirlenen hedefler ve piyasa öngörüleri paylaşıldı. Ayrıca 2024 yılında ülke ekonomisi başta olmak üzere Ytong ve sektöre ilişkin beklenti rakamları üzerinde duruldu.

Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, geride bıraktığımız yılda Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılını ve Türk Ytong’un 60’ıncı yılını Ytong ailesiyle birlikte coşkuyla kutladıklarını belirtirken şöyle devam etti:

“Bu yılki temamız “Geçmişten Geleceğe Sarının İzinde.” Azim, kararlılık ve bir aile anlayışı ile faaliyetlerini sürdürmekte olan Türk Ytong, elde ettiği başarılarla 61. yılına da sizlerle beraber “Merhaba” diyor.”

2024 yılı kolay olmayacak

“2023 yılında alınan ekonomik tedbirlerin etkisinin bu yıl da devam edeceğini öngörüyoruz. Yerel seçimler de ayrı bir etki konusu olacak. Rekabetin, daha çok fiyat odaklı olduğu bir yıl bizi bekleyecek. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı planladık.

Sektörümüzü ve küresel gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Büyüme alanlarını, fırsatları ve riskleri görüyor, ona göre stratejilerimizi oluşturuyoruz. Müşterilerimiz, sektörümüzün paydaşları Ytong markasına ve bize güveniyor. Bu bizim en büyük gücümüzü ve sorumluluğumuzu oluşturuyor.”

Türk Ytong, Yetkili Satıcıları ile Bir Araya Geldi

Üretmekten hiç vazgeçmedik

Türk Ytong Genel Müdürü Tolga Öztoprak ise konuşmasında Ytong yetkili satıcıları ile birlikte ülke ekonomisinin büyümesine, istihdamına, çağdaş yaşamın ve modern iş yapış şekillerinin yerleşmesine, 60 yıldır hep birlikte katkı sunduklarına dikkat çekerken şöyle devam etti; “Tüm çalışma arkadaşlarımız, yetkili satıcılarımız, yöneticilerimiz ile birlikte, en zor zamanlarda bile bir arada olduk. İyi, doğru, güzel ve yararlı işlerin içinde olmaya her zaman gayret ettik, birbirimize destek olduk.

Gün geldi dar boğazları aştık. Gün geldi, sadece Türkiye’de değil dünyada üretim durma noktasına dayandı; pes etmedik. Ülkemiz için var gücümüzle çalıştık. Üretmekten vazgeçmedik. Bunlar sayesinde itibar kazandık, iz bıraktık.”

Geçmişten Geleceğe Sarının İzinde başarıyla yürüyoruz

Türk Ytong Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Saban, Türk Ytong’un geçmişten bugüne uzanan hikayesiyle başladığı sunumunda inşaat sektörüne dair önemli göstergeleri ve 2023 yılı faaliyetlerini değerlendirerek şirketin 2024 yılı hedeflerini anlattı.

“Sektör lideri olmanın, “Ytong” olmanın değerinin ve sorumluluğunun bilinciyle çalışmaya devam ediyoruz, Sarının İzi’nde yürümeye devam edeceğiz” diyen Saban, 2023 yılında 1 milyon 700 bin metreküpün üzerinde satış rakamına ulaştıklarını ve hedeflenen bütçenin üzerine çıkmanın mutluluğuyla yeni yıl hedeflerini oluşturduklarını söyledi.

Fethi Hinginar’a 45’inci yıl sürprizi

Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar’a 60 yıllık şirket tarihinin 45 yılına çeşitli kademelerde yönetici olarak tanıklık etmesi sebebiyle “60. Yıl Özel Ödülü” Türk Ytong Genel Müdürü Tolga Öztoprak ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Saban tarafından Paşabahçe’nin Cumhuriyetin 100.yılı için özel üretilen ‘İlkeler Terazisi’ takdim edildi.

2024 yılı ekonomik göstergeler

Piri Reis Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve ekonomist Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu ise ‘Türkiye ve Dünya Ekonomisi, Göstergeler ve Gelişmeler’ başlıklı bir sunum yaptı. Türkiye ve dünya ekonomisinde yaşanması beklenen gelişmelerin değerlendirildiği sunum büyük ilgi gördü.

Toplantının ardından 5 ila 40 yıl arasında değişen sürelerde Ytong yetkili satıcısı olarak faaliyet gösteren şirketlere Yetkili Satıcılar Kıdem Ödülleri verildi. 2023 yılında yüksek satış başarısına imza atan yetkili satıcılara ise “Başarı Ödülleri” takdim edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler