Cumartesi, Ekim 23, 2021

World Medicine, Türkiye İhracat Şampiyonları Listesinde

World Medicine, Türkiye İhracat Şampiyonları Listesinde

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2020 İhracat Şampiyonları Ödül töreninde World Medicine, Türkiye’nin En Büyük 1000 İhracatçı Firması- 2020 araştırmasında bir önceki yıla kıyasla büyük bir atılımla tam 129 basamak birden yükseldi. World Medicine bu şekilde Türkiye’de farklı sektörde hizmet veren tüm şirketler arasında 203’üncü oldu. World Medicine, sektörel ihracat alanında ise, gerçekleştirdiği ihracat ile 19’uncu sırada yer aldı.

World Medicine

Geçtiğimiz Yıla Göre Büyük Bir Atılım Yaptık

World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sohrab Mammadov, World Medicine olarak 2011 yılından bu yana bir atılım içerisinde olduklarını belirtti. Mammadov, “2017 yılında 26 ülkeye ihracat yaparken, 2020’de 35 ülkeye ihracat yapar konuma geldik. 2016 yılında ‘Eczacılık Ürünleri İhracatı’ alanında dokuzunculuk ödülüyle başlayan başarı hikayemiz, 2017 yılında ‘İhracatta En Hızlı Yükselen Şirket’ ödülü ve ‘Eczacılık Ürünleri İhracatı’ndaki üçüncülük ödülü ile devam etti.

2018 yılında ise İhracatın Yıldızları üçüncülük ödülünü aldık. 2019 yılında ihracatta gösterdiğimiz başarılı performans ile İKMİB’in ‘İhracatın Yıldızları-İlaç İhracatı’ kategorisinde ikinci olmuştuk. World Medicine olarak, bu yıl ISO 500 listesine de girerek daha önceki yıllarda bu listede yer alan birçok ilaç ve eczacılık firmasını geride bırakıp sektörel olarak 5. sırada yer aldık” dedi.

World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sohrab Mammadov

Sohrab Mammadov, 2020 yılında ise İKMİB’in ‘İhracatın Yıldızları-İlaç İhracatı’ ödüllerinde zirvenin sahibi olduklarını hatırlattı. “Adım adım emeklerimizin karşılığı olan bu ödüllerimizle hedefimize ulaştık. Şimdi ise Türkiye’nin En Büyük 1000 İhracatçı Firması- 2020 araştırmasında geçtiğimiz yıla göre büyük bir atak yaptık ve 129 basamak birden yükseldik. Sektörel bazda ihracat alanında 19’ıncı sırada yerimizi aldık.

Her zaman olduğu gibi hedefimiz yapacağımız yatırımlarla ve faaliyetlerimizle hızla “Kimyevi maddeler ve mamulleri” alanında da ihracatta zirve yolunda ilerlemek olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR