Perşembe, Mayıs 19, 2022

Clariant Büyük Bir İklim Kampanyası Başlattı

Clariant, Nitröz oksitin (N2O) iklim değişikliği üzerindeki etkisini azaltmak için büyük bir küresel kampanya başlattı. Onlarca yıllık katalizör araştırma uzmanlığı sayesinde şirket, nitrik asit üretiminin bir yan ürünü olarak üretilen N20’yu %95’e kadar azalttığı kanıtlanmış olan EnviCat N2O-S katalizörünü geliştirdi.

Clariant, 10 nitrik asit üreticisine EnviCat N2O-S dolumunu ücretsiz olarak sunuyor. Kampanya aracılığı ile şirket, her yıl bir kaç milyon ton karbondioksite eşit olan sera gazı emisyonlarının önlenmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Clariant

Dünya çapında faaliyet gösteren yaklaşık 500 nitrik asit tesisinin yarısından fazlası geçerli emisyon kontrol düzenlemelerinin yer almadığı bölgelerde, N2O azaltımı olmadan çalışıyor. Clariant bu kampanya ile yönünü daha sürdürülebilir süreçlere çeviriyor.

Şirket, N2O azaltma katalizörü kullanmayan 10 nitrik asit üreticisine EnviCat N2O-S katalizörünün ilk dolumunu ücretsiz olarak sunuyor.

Yaptıkları İşlerin Merkezinde Sürdürülebilirlik Yer Alıyor

Clariant Operasyon Direktörü Hans Bohnen kampanya ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bohnen; “Sürdürülebilirlik artık sonradan düşünülen bir iş değil; yaptığımız işin merkezinde yer alıyor ve şimdi harekete geçmeyi gerektiriyor. Bu nedenle Clariant’ın bilime dayalı yeni ve iddialı iklim hedeflerini açıkladık.

Özel bir kimya şirketi olarak daha fazlasını yapabiliriz. Dünya çapındaki nitrik asit üreticilerine N2O gaz emisyonlarını nerdeyse ortadan kaldırmak için önemli bir yatırım taahhüt ettiğimizi duyurmaktan gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Bohnen; bu kampanyanın iklime fayda sağlarken aynı zamanda nitrik asit üreticilerinin karbon ayak izlerini en aza indirmelerine ve sürdürülebilirlik yolculuklarında ilerlemelerine de yardımcı olacağını belirtti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler