Cumartesi, Haziran 22, 2024

Nynas Naftenik Yağları ile Kararlı Formülasyon

Xuzhou Longshida Chemical şirketi, Nynas naftenik yağların yüksek polaritesi ve çözücülük gücü sayesinde, müşterilerinin yapıştırıcı ürünlerinin performansını artırmasını sağladı.

Çin’in kuzeydoğusunda bulunan Jiangsu eyaletine bağlı Xuzhou merkezli Xuzhou Longshida Chemical şirketi katkı maddesi endüstrisindeki faaliyetlerine 2009 yılında başladı.

Şirket, kaplama, yapıştırıcı ve emülsiyon formülasyonlarında yaygın olarak kullanılan birçok farklı katkı maddesi üretiyor. Mevcut ticari faaliyetlerinin %50’sini köpük kesicilerin oluşturduğu şirketin ürün yelpazesinde aynı zamanda ıslatma ve dispersiyon ajanları ve koyulaştırıcılar da yer alıyor.

Şirket şu anda katkı maddesi üretim kapasitesini artıracak ve su bazlı kaplama ve yapıştırıcılar üretmek için yeni araçlar sağlayacak yeni bir fabrika satın alma sürecinde bulunuyor.

Xuzhou Longshida Chemical Şirketi Başkanı Bay Zhang Lei, “Su bazlı kaplama ve yapıştırıcı pazarı, Çin hükümetinin çevreyi koruma politikası ve çalışmalarının bir sonucu olarak son yıllarda hızla büyümeye başladı,” diye belirtti.

“Tüketicilerin zemin döşemesi, mobilya veya ev satın alırken su bazlı kaplama veya yapıştırıcılar hakkında daha yüksek bir farkındalıkla hareket ediyor olması neticesinde bu segmentteki büyümenin sürekli olacağını düşünüyoruz.”

Xuzhou Longshida Chemical ile Nynas arasındaki iş birliği 2016 yılının sonlarında, şirket yeni bir köpük kesici ürünüyle ilgili kalite sorunları yaşadığında başladı.

“Son müşterilerimizden bazıları, ürünün kararlı bir performansa ve kaliteye sahip olmadığı
yönünde şikayette bulundu. O dönemde Grup II parafinik yağ kullanıyordum,” diyen Bay Zhang, yapıştırıcı müşterilerinden birisi aracılığıyla Nynas ile iletişime geçti.

Nynas satış ekibi, Bay Zhang’a birkaç naftenik yağ formülasyonu önerdi. Naftenik yağın
parafinik yağa kıyasla daha yüksek polariteye ve çözücülük gücüne sahip olduğunu ve bu özelliğin köpük önleyicinin kararlılığını ve performansını artırmayı sağladığını öğrenen Bay Zhang, NYTEX 810’u test etme kararı aldı.

Nynas Naftenik Yağları ile Kararlı Formülasyon

“Neyse ki, bir formülasyon bizimkine benziyordu, bu yüzden bu formülasyonda ufak düzenlemeler yaparak daha iyi bir ürün elde ettik.”

2017’nin başlarında Nynas’ın Şangay’daki deposundan önce varillerde ve sonra da daha büyük ISO tanklarda teslimatlara başlanarak naftenik yağa geçiş yapıldı. Başlangıçta Bay Zhang Nynas’ın yağının kalite sorunlarını gidermesinden ve artan performansın bir sonucu olarak müşteri şikayetlerinin azalmasından çok memnundu.

“Nynas ile daha fazla iletişim kurduktan sonra şirketin ve çalışanlarının ne kadar güvenilir olduğunu da gördüm. Bana göre ürünün yanı sıra güvenilirlik de en önemli faktördür.”

Xuzhou Longshida Chemical şirketinin naftenik yağ bazlı yeni formülasyonla ürettiği köpük önleyici büyük bir küresel kimya şirketi olan ana rakibinin ürünü ile artık rekabet edebiliyor ve bu da Bay Zhang’a işini büyütme güveni veriyor.

“Gittikçe daha fazla son müşteri bunu fark ediyor. Daha iyi performans ve daha yüksek kalite, marjlarımızı artırmamızı da sağlıyor. Bir yıllık iş birliğinin ardından Nynas yağının yüksek kalitesi ve kararlı performansının yanı sıra çalışanlarının hizmetlerini de gerçekten takdir ediyorum.”

Özel katkı maddeleri tedarikçisi olan Xuzhou Longshida  Chemical, müşterilerinin çeşitli gereksinimlerini karşılaması için farklı formülasyonlar geliştirmesi gerekiyor. Bay Zhang, Nynas ile yakın iş birliğini sürdürmeyi hedefliyor. Zhang “Ürünlerimizin formülasyonunda mineral yağa ihtiyaç duyduğumuzda Nynas yağına öncelik veriyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler