5. Private Label Zirvesi 6 Kasım’da Gerçekleşecek

30 Ekim 2019

“Akıllı Alışveriş” trendi tüketicileri özel markalı ürünlere yönlendirirken Private Label üreticisi firmalar pazarda her geçen gün daha fazla yer alıyor. PLAT Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği, Private Label Zirvesi’nin beşincisini 6 Kasım 2019 tarihinde Kurtköy Crowne Plaza Otel’de düzenleyecek. Bu yılki teması “Kalıcı Olmak için Çıkış Yolları” olarak belirlenen organizasyonda üretici ve tedarikçi firmalardan ulusal ve yerel perakende zincirlerinin temsilcilerine kadar sektörün önemli isimleri hazır bulunacak.

 

Kaliteli ürünü uygun fiyata tüketiciye sunan özel markalı ürünlerin, perakende sektörünün geleceğine yön vermeye başladığı görülmekte. 2018 yılını yaklaşık yüzde 70 büyüme ve 50 milyar TL ciro ile kapatan özel markalı ürünler sektörü bu yılın 8 aylık döneminde de yüzde 30 büyümeye ulaştı. Gıdadan kozmetiğe, kişisel bakımdan temizlik ürünlerine kadar hemen her alanda market raflarında yerini alan özel markalı ürünler, pahalılıktan şikâyet eden tüketiciler için can simidi olurken bu yönüyle de enflasyonla mücadelede kritik rol oynuyor.

 

PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı M. İmer Özer’in açılış konuşmasıyla başlayacak olan zirvenin sabah oturumunda; Nielsen Perakende Hizmetleri Direktörü İlker Unutkan’ın sunumunun ardından Gazeteci Yazar Serdar Kuzuloğlu, Lidl-UK Eski CEO’su ve Heunadel Retail Advisory Kurucusu Ronny Gottschlich ve Lead Network Türkiye Başkanı Aysun Zaman birer konuşma gerçekleştirecek. Öğleden sonraki oturumda; BİM COO’su Galip Aykaç, Eğitimci Yazar Mümin Sekman, A101 CEO’su Erhan Bostan, Eğitimci Yazar Serkan Karaismailoğlu ve Migros CMO’su Cem Rodoslu kürsüye çıkacak. Zirvenin kapanış konuşmasını ise Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş gerçekleştirecek.