Perstorp Group, 600 Milyon İsveç Kronu Döner Kredi İmkanına Kavuştu

06 Ocak 2021

Polioller ve solüsyonlar, gelişmiş kimyasallar ve hayvan beslenmesine odaklanan özel kimyasallar pazarında küresel bir lider olan Perstorp, 600 milyon İsveç Kronu tutarındaki  likidite artırıcı Döner Kredi İmkanına (Revolving Credit Facility- RCF) layık görüldü.

Perstorp Group, son birkaç yılda istikrarlı bir şekilde büyüdü ve gelecek için iddialı planları var. Bu RCF, şirketin gelişimini destekleyecek, Perstorp’u mevcut piyasa ortamından koruyacak ve koşullar düzeldiğinde büyüme fırsatlarını yakalamak için likidite sağlayacaktır.

RCF, Nordea, Goldman Sachs, SEB ve DNB tarafından sağlanmaktadır. Finansman çözümü benzersizdir ve türünün ilk örneğidir. İsveç İhracat Kredisi Kurumu (“EKN”) tarafından verilen ve verilen Döner Kredi İmkânının %75’ini karşılayacak bir kredi garantileri planını içerir.

turkchem tv

 

Başkan ve CEO Jan Secher şu yorumu yapıyor: “Bu gerçek bir ekip çalışmasıydı ve katılan herkese, EKN’ye, bankalara, (firma) sahiplerimize ve diğer bazı paydaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bu Döner Kredi Tesisi ile Perstorp’un büyüklüğüne göre Avrupa kimya şirketleri arasında en iyi likidite pozisyonlarından birine sahip olması güven vericidir. Pazarın Covid-19 durumundan kurtulması ve geleceğe güvenle bakması için iddialı büyüme planlarımız var ”.