Salı, Nisan 23, 2024

Ar-Ge Genişlemesi için 9 milyon €

Ar-Ge Genişlemesi için 9 milyon €

Tetra Pharm Technologies, Ar-Ge Operasyonlarını genişletmek için Seri A Turunda 9 milyon € güvence altına aldı.

İskandinav Biyoteknoloji şirketi Tetra Pharm Technologies, bir grup Danimarkalı yatırımcının liderliğindeki bir seri A (yatırım) turunda 9 milyon Euro elde etti. Kopenhag, Danimarka’da faaliyet gösteren şirket, nöropatik ağrı ve zihinsel sağlık bozukluklarını tedavi etmek için endokannabinoid sistemi hedefleyen terapötiklere odaklanıyor.

Tetra Pharm Technologies, yatırımla birlikte Ar-Ge kapasitesini artıracak ve ticari operasyonlarını uluslararası alanda genişletecek.

Tetra Pharm Technologies CSO’su Dr. Morten Allesø, “Endokannabinoid sistemdeki belirli dengesizliklerden kaynaklanan sağlık koşullarını tedavi etme ve potansiyel olarak iyileştirme yeteneğine sahip olduğuna inandığımız, gelecek vaat eden bir ilaç hattımız var. Ek finansman, formülasyon geliştirmeyi ve klinik faaliyetleri hızlandırmamızı sağlıyor” dedi.

2022 boyunca Tetra Pharm Technologies, Avrupa’daki ana pazarlarında birkaç önemli dağıtım anlaşması imzaladı ve şirket, nöropatik ağrıyı tedavi etmek için ilk ürününü Şubat 2023’te piyasaya sürmeyi planlıyor.

Tetra Pharm Technologies
Tetra Pharm Technologies – Laboratuvar

Tetra Pharm Technologies CEO’su Martin Rose, “Yeni yatırımcılarımızı ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz ve onlarla ortaklığımızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Yatırım, mevcut ürün portföyümüzü hızlandırmak için güçlü bir platform oluşturacak ve geliştirme aşamasında olduğumuz gelecek vaat eden ilaçları tamamlamak için bize bir fırsat sağlayacak. Yan etki profili düşük, etkili ilaçları formüle ederek hastaların ve ailelerinin yaşamlarını iyileştirme misyonumuzu yerine getirmeye devam ediyoruz” diye ekledi.

Kaynak

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler