HAKKIMIZDA

 

Artkim Group iştiraki olan Chem Media, 2002 yılından bu yana Kimya Sanayi ve bağlı alt sektörleri hakkında sektörel dergiler yayınlamaktadır. Turkchem.net Kimya Medya firmasının haber portalı olup, Kimya Sanayinin güncel haberlerine, teknik makalelerine, ürün/firma tanıtımlarına, iş dünyasından kariyer haberlerine, tanıtım videolarına, sektörel etkinlik/fuar takvimlerine ulaşabileceğiniz spesifik ve aynı zamanda kendi içinde çok kapsamlı Türkiye Kimya Sanayi sektörünün tek haber sitesidir.

Kimya sanayi, pek çok sektöre ara mal ve hammadde temin eden bir sanayi dalı olarak, gerek üretim gerekse de dış ticarette önemli bir role sahiptir. Türkiye’de kimyasal hammadde kullanılmaksızın üretilen ve kimya sektörünün tedarikçi rolünde olmadığı çok az sayıda ürün bulunmaktadır. İnşaat, Gıda, Temizlik, Ayakkabı, Tekstil, Deri, Otomotiv, Havacılık ve Savunma Sanayi, Elektrikli Ev Eşyaları, Elektronik Ürünler, Yol-Tünel-Köprü, Plastik, Kauçuk, Tarım, İlaç, Mobilya, Kozmetik, Kağıt, Seramik, Cam sektörleri başta olmak üzere yüzlerce üretici Kimya Sanayi’nin hizmet verdiği sektörler içinde yer almaktadır.

Bu nedenle Turkchem.net; Boya – Kaplama, Yapı Kimyasalları – Yapıştırıcı, Gıda & İçecek, Ev Bakım & Endüstriyel Temizlik, Poliüretan, Plastik & Kauçuk, Tarım ve Gübreler, Su Şartlandırma & Arıtma, Yüzey İşlem & Finisaj, Kozmetik & Kişisel Bakım, İlaç, Petrokimya, Kompozit, Tekstil & Deri, Kağıt & Karton, Laboratuvar & Ekipman, Hizmetler sektörleri başlıkları altında üreticinin ihtiyaç duyduğu tüm kimyasal, hammadde, yarı mamül, nihai ürün, makina, teçhizat, ölçümleme, analiz, proses, otomasyon, belgelendirme, lojistik, iş güvenliği ile ilgili güncel içerik, tedarikçi, hizmet sağlayıcı, marka bilgilerine ulaşabileceğiniz, sektörün kendi arasında iletişimini kurmayı amaçlayan ilk tek yerel kaynaktır.

Aynı şekilde onbinlerce kimya sanayi profesyoneline, kendi sektörleri hakkında güncel bilgi akışı sağlayarak, yatırımcı ,iştirak sahibi, Ar&Ge Uzmanı, iş geliştirme departmanı, ithalat ve ihracatçılara ticari ve inovasyon faaliyetleri için ışık tutar.

Türkiye başarılı ekonomisi, genç, dinamik nüfusu, nitelikli, rekabetçi iş gücü, yeniliklere açık bir yatırım ortamı, gelişmiş altyapısı, stratejik jeopolitik konumu, düşük vergi oranları ve yüksek teşvik olanakları, büyük iç pazar avantajlarıyla uluslararası yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Bu bağlamda Turkchem.net, hem iç hem dış pazar için sektörün aynası misyonunu üstlenmektedir.