Salı, Mayıs 21, 2024

BASF Çin’de metil glikol fabrikasının temelini attı

BASF, gelişmekte olan Asya otomotiv endüstrisinde fren sıvılarına yönelik hızla artan talebi karşılamayı hedefliyor.

BASF, Çin’in Zhanjiang kentindeki Verbund tesisinde bir metil glikol (MG) tesisinin temelini attı. Yıllık 46.000 metrik ton kapasite ile tasarlanan yeni tesis, bölgede hızla artan fren hidroliği talebini karşılamayı hedefliyor. Tesisin 2025 yılı sonuna kadar faaliyete geçmesi planlanıyor.

Yeni metil glikol tesisi, metanol ve saflaştırılmış etilen oksitten (PEO) metil diglikol (MDG), metil triglikol (MTG) ve metil tetraglikol (MTEG) üretecek. Metil triglikol, otomotiv endüstrisinde kullanılan modern fren sıvılarının üretimi için ana hammadde olarak biliniyor.

BASF Çin'de metil glikol fabrikasının temelini attı

BASF Asya Pasifik Petrokimya Kıdemli Başkan Yardımcısı Bir Darbar Mehta, “Yeni tesis, Çin’de bir buhar krakerine (steam cracker) tamamen geriye dönük entegre edilmiş tek metil glikol tesisi olacak ve hızla büyüyen fren hidroliği pazarına hizmet edecek. BASF’nin benzersiz proses teknolojisini kullanan tesis, alt iş kollarımızın ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için güvenilir, rekabetçi ve yüksek kaliteli ürünler sunacak” dedi.

BASF Yakıt ve Yağlayıcı Çözümleri Asya Pasifik ve Performans Kimyasalları Büyük Çin İş Yönetimi Başkan Yardımcısı Matthias Lang, “Otomotiv sıvıları alanında güçlü bir oyuncu olan BASF, fren sıvısı sektöründeki değerli ortaklarımıza yüksek performanslı ürünler ve üst düzey hizmetler sunma konusunda büyük bir itibara sahip.

Kapasite artırımı, özellikle yüksek kaliteli ürünlere olan talebin sürekli arttığı Çin’de olmak üzere gelişmekte olan Asya otomotiv endüstrisine olan bağlılığımızı gösteriyor” açıklamasını yaptı.

Kaynak

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler