IMCD, Türkiye’de Boya Uygulama Laboratuvarını Açtı

24 Ocak 2019

 

IMCD N.V, yeni boya uygulama laboratuvarını İstanbul’da açarak teknik olanaklarını büyüteceğini duyurmaktadır. Dekoratif & sanayi boyaları ve mürekkep pazarlarına hizmet verecek olan bu tesis, tüm müşterilerine teknik servis sunma imkanı tanıyacaktır.

Yeni laboratuvarın amacı formülasyon desteği, teknik sorunları çözmek için yenilikçi çözümler ve ürün performans testleri sunmaktır. Bunun yanı sıra, uzmanlarımıza ve müşterilerimize teknik eğitimler, en yeni ürün trendleri ve uygulamaları hakkında seminerler düzenlemek için kurulmuştur.

Bu laboratuvar IMCD’nin globalde 12. Boya&Yapı Kimyasalları tesisidir. Boya&Yapı Kimyasalları Grup Direktörü Frank Schneider: “Türkiye’de boya ve yapı kimyasalları endüstrisine adım attığımız 2006 yılından beri, devamlı ve başarılı bir şekilde tedarikçilerimizi ve ürün portföyümüzü genişletiyoruz. İstanbul’daki yeni teknik merkezimiz ile birlikte, global felsefemiz ve lokal uzmanlığımız ile birlikte müşteri ve tedarikçilerimizin gereksinimlerine özel formülasyon konseptleri sunmaktayız.’’ şeklinde konuştu.

Boya&Yapı Kimyasalları Bölüm Müdürü Yiğit Genç: ‘’Bu laboratuvarın açılışı ile birlikte, konusunun lider tedarikçilerinin geniş ve birbirini tamamlayan ürün içeriğinden oluşan portföyümüzü güçlendirmekten dolayı gurur duyuyoruz. Laboratuvarımız, tedarikçilerimizle iş birliği içinde müşterilerimize en iyi formülasyon desteğini vermek ve çalışanlarımızın eğitim almasını sağlamak amacıyla, IMCD’nin diğer boya teknik merkezleriyle yakın iletişim içinde çalışacaktır.” dedi.

Bu tesis, IMCD’nin mevcut uluslararası laboratuvar ağı olan Boya&Yapı Kimyasalları, Kozmetik, Madeni Yağlar, Gıda&Beslenme, Ev Bakımı ve İlaç iş gruplarına dahil olmaktadır. IMCD, EMEA, Asya-Pasifik ve Amerika bölgelerinde toplam 43 laboratuvara sahiptir.