Lecta, Avery Dennison’un Ofset Kağıt İş Birimini Satın Alıyor

13 Ekim 2020

ABD merkezli kendinden yapışkanlı etiket ve grafik malzemeleri üreticisi Avery Dennison Corporation, Avrupa – Orta Doğu – Kuzey Afrika (EMENA) bölgesindeki Ofset Kağıt iş birimini Torraspapel’e satmak için bir anlaşmaya vardığını duyurdu. Torraspapel, merkezi Londra’da bulunan, kaplamalı hamur ve özel kağıt ürünleri üreten Avrupalı ​​bir üretici olan Lecta’nın bir parçasıdır. İşlem, Alman Federal Kartel Bürosunun rekabet onayına tabidir.

Avery Dennison Graphics Solutions EMENA başkan yardımcısı Fred Noel “Bu satış, Görsel İletişim (VISCOM) işimize özel bir vurgu yaparak, müşterilerimiz için yüksek büyüme ve potansiyel sunmak üzere Avery Dennison olarak en iyi konumlandırıldığımız kategorilere odaklanma stratejisinin bir parçasıdır. Bu satışın hem Avery Dennison hem de Ofset müşterilerimiz için kağıt bazlı ürünlerde Lecta’nın gücü göz önüne alındığında en iyi çıkarına olduğuna inanıyoruz “dedi ve ekledi “Lecta’nın ileride mükemmel bir ortak olacağına inanıyoruz.”

İşlem, Lecta’nın Avery Dennison’un EMENA’daki FASSON ™ ve JAC ™ markalı kendinden yapışkanlı kağıt ve film portföyünün üretimini ve satışını devralmasını içerecek. Lecta, bunları Avery Dennison ile özel bir sınırlı lisans anlaşması kapsamında üretecek ve FASSON ™ ve JAC ™ markalarını mevcut distribütör ağından temin edecek.

Fred Noel “Dahil olan tüm gruplar için sorunsuz, verimli ve olumlu bir geçiş süreci oluşturmak en büyük önceliğimizdir. Geçiş tarihine doğru ilerlerken müşterilerimizi iyi bilgilendirmeye devam edeceğiz”diyerek sözlerini tamamladı.