Bostik Brezilya’daki Varlığını Güçlendiriyor

17 Şubat 2021

Bostik, hızla büyüyen Brezilya inşaat yapıştırıcıları pazarındaki varlığını, hibrit teknoloji sızdırmazlık malzemeleri ve yapıştırıcılarda lider olan Poliplas’ın planlanan satın alımıyla güçlendiriyor. Bu proje, Arkema’nın yapıştırıcılarda ve hızlı büyüyen bölgelerdeki hedeflenen büyüme stratejisiyle uyumlu.

Brezilya’da Fortaleza markasıyla bulunan yenilikçi yapışkan çözümlerinde dünya önde gelen firması olan Bostik, Poliplas Ltda’yı satın almak için yapılan anlaşmayı duyurdu.

Bostik

Poliplas, 2020’de yaklaşık 10 milyon Euro’luk hızla büyüyen satışları ve São Paulo eyaletindeki São José do Rio Preto’daki fabrikasıyla, 2.000’den fazla müşterisine inşaatta kullanılan çeşitli teknolojilerde yüksek kaliteli sızdırmazlık ve yapıştırma çözümleri sunmaktadır.

Bostik, çok çeşitli uygulama özelliklerine sahip ve küresel olarak Bostik için temel bir teknoloji olan hızlı büyüyen hibrit mastikler ve yapıştırıcılarda, en büyük yerel oyuncu konumunda.

Poliplas ise Fortaleza’nın bölgedeki teklifini tamamlayacak inşaat ve endüstriyel pazarları hedefleyen, farklı dağıtım kanallarında güçlü bir varlığa sahip Brezilya yapıştırıcı pazarında önemli bir oyuncudur. Böylece her iki marka da müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yüksek performanslı çözümler sunmaya devam edecek.

Bu satın alma, Bostik’in inşaat pazarındaki büyüme stratejisiyle uyumludur ve hibrit sızdırmazlık malzemeleri ve yapıştırıcılarda küresel liderliğini güçlendirirken, aynı zamanda yüksek büyüme oranlarına sahip bölgelerdeki varlığını genişletmektedir.