Şenlikoğlu A.Ş.

Kasım 08, 2018, 4:35 pm
5 dakika

 

Pandeli Şenlikoğlu
Yönetim Kurulu Başkanı
Şenlikoğlu İnoks Kimya
Tesisleri San. ve Tic. A.Ş.

 

Şenlikoğlu iş hikayesi yaklaşık 70 yıl önce, 1949 yılında, Şenlikoğlu ailesinin büyükbabası tarafından, İstanbul’daki küçük bir atölyede faaliyetlerine başladı. Bugün Şenlikoğlu firması, İstanbul (Tekirdağ)’a bağlı 291 adet sanayi firmasının bulunduğu, bunların 37 adeti yabancı üretim tesisi bünyesinde faaliyet gösteren Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde yer almaktadır.

Şenlikoğlu, uluslararası deneyime sahip bir mühendislik ve üretim şirketidir. Son on yılda Şenlikoğlu, üretiminin %80’inden fazlasını Orta Doğu, Afrika ve Avrupa dahil olmak üzere çeşitli ülkelere ihraç etmiştir. Firmamız bünyesinde çalışan personel sayısı 44’tür. İş gücümüzü oluşturan temel esaslarımızdan olan imalatta çalışan teknik personel sayısımız 28’dir. Şirketimiz; uzun zamandır bünyesinde görev alan yönetim, idari ve teknik çalışanlardan oluşmaktadır. Bu kişilerin 18’i doktora, lisans, teknik lise diplomaları gibi doğrudan operasyonlarla ilgili olarak ileri derecede donanıma sahiptir.

Tekirdağ’daki tesislerimiz, İstanbul’a 100 kilometre mesafede bulunan sanayi bölgesinde yer almaktadır. Üretim tesisimizin kapasitesi 8,500 m2 açık alana ve yaklaşık 5.000 m2 kapalı alana inşa edilmiştir. Bir üretim alanı, bir depolama alanı ve bir idari binadan oluşmaktadır. Ayrıca 1.500 m2’nin üzerinde kapalı alana sahip idari binamız 2018 yılında inşa edilmiştir.

Şenlikoğlu, müşterileri için kimyasal, gıda ve ilaç sektörlerinde paslanmaz çelik ekipman ve teknik sipariş üzerine tesisleri üretmektedir. Ayrıca tesislerin kurulması ve revizyonu için mühendislik hizmetleri sunmaktadır. Başlıca ekipmanlarımız, basınçlı kaplar, reaktörler ve karıştırıcılar, depolama tankları ve siloları, karıştırma tankları ve mikserler, ısı değiştiriciler, özel proses ekipmanları ve pilot reaktörler ve tesisler de dahil olmak üzere çok çeşitli ürünler üretmektedir. Ayrıca, emülsiyon polimerizasyon tesisleri, poliüretan tesisleri, plastikleştirici tesisler, EPS tesisleri, acrylic resins tesisleri, alkyd resins tesisleri, polyester resins, melamin resins ve üre formaldehit fabrikaları gibi komple tesisleri devreye almaktadır.

Şenlikoğlu, mekanik tasarımlarda EN 97/23/ec ve EN 13445’e göre mühendislik hizmetleri, karıştırıcı tanklar üzerinde termal tasarım ve sayısal akışkan dinamiği analizleri sunmaktadır. ASME, EN ve API uluslararası kodları kullanılarak uluslararası standartlara uygun en son yazılımlar kullanılarak detaylı mekanik ve termal tasarımlar yapılmaktadır. (2D ve 3D AutoCAD ve Solidworks vs.) İşletme ekipmanının mekanik hesaplamaları, ilgili yazılımı, hesaplama, kodlar ve normlar kullanılarak müşteri tarafından sağlanan veriler doğrultusunda, tasarım koşullarına ve çizimlere dayalı olarak yürütülür.

Şenlikoğlu, CNC kesme makineleri, bükme makineleri, TIG (Tungsten İnert Gaz Ark Kaynak), MAG (Metal Ark Kaynak), SAW (Submerged Ark kaynağı) vb. teknikler için kullanılan kaynak makineleri gibi modern imalat makineleri ve ekipmanları ile donatılmıştır. EN ISO 9606 ve ASME Sec. IX sertifikalı kaynakçılar ve kaynak mühendisleri olan firmamız ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemleri ve ISO EN 3438-2 Uluslararası kaynaklı imalat yapan firma yetkinliğine sahiptir. WPS (Kaynak şartnamesi) ve PQR (Yöntem testleri) belgelerine dayanan üretim projelerinde aşağıdaki malzemeleri kullanmaktadır:
•Östenitik Paslanmaz Çelikler (304L, 316L, 316Ti, vb.)
•Karbon Çelik

Araştırma ve Geliştirme bölümü, kimya endüstrisi için özel bir bilgisayar yazılımı kullanarak, karıştırıcı türlerini ve reaktör sistemlerini, sonlu eleman analizinin teorik çerçevesi ile simüle eder. Bu yöntem Şenlikoğlu’nda homojenizasyon ve kalma süresi gibi daha kısa karışım süresine ve daha düşük güç gereksinimlerine yol açan tam verimli karıştırma sonuçları elde etmek için kullanılır. Şenlikoğlu bugüne kadar üretiminin %80’inden fazlasını Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Avrupa’da 20’den fazla ülkeye ihraç etti.

  • (gizli tutulacaktır)