Wagner CoatMaster Temassız Ölçüm

09 Nisan 2019


Mustafa Acıpayamoğlu

Genel Müdür
Altermak

 

 

CoatMaster doğrudan uygulamadan hemen sonra katman kalınlıklarının temassız bir şekilde ölçülmesini sağlar. Bu, düşük maliyetlere, optimize edilmiş kaliteye ve işlem dengesine imkan tanır.

CoatMaster metal, alüminyum, plastik veya MDF gibi farklı malzemelerden yapılmış iş parçalarında katman kalınlıklarının temassız ölçümü için yenilikçi bir teknoloji içerir. Termal optiğe dayanan bu teknoloji ile, kürlenmeden veya kurutmadan önce bile toz ve sıvı tabaka kalınlıklarını ölçmek mümkündür. Bu, mikrometre seviyesinde kesin ayara ve kaplanmış parçaların kaydına izin verir.

• Gereksiz aşırı kaplama yapılmasından kaçınıldığından, %30’a varan malzeme tasarrufu sağlanır ve bu da önemli ölçüde maliyet tasarrufu ve çevre koruması getirir.
• Aynı zamanda, iş parçaları CoatMaster kalite kontrolü sayesinde her zaman yeterli kalınlıkta kaplanır, böylece israf ve sistemin durma süreleri önlenir.
• Sabit ölçüm, kaplama işlemi sırasında yakın günlük kaydı sağlar. Veriler yerel olarak kullanılabilir veya bir veritabanına aktarılabilir.

Temassız ve Tahribatsız Ölçüm
Temassız ve patentli teknoloji (Gelişmiş Termal Optik) ile iş parçasına 50cm’ye kadar olan mesafede katman kalınlıklarının tahribatsız ölçümüne olanak tanıt. Ölçüm mesafesi değişebilir.
Erken Ayarlamalar Mümkün
Hala ıslak veya ön kürlenmiş kaplamalar için bile, eğer gerekliyse katman kalınlığı belirlenebilir ve ayarlanabilir.
Kaplama İşlemi Sırasında Ölçüm
Kesintisiz üretimi garanti etmek için, ölçüm, kaplama ünitesinin içindeki hareketli iş parçalarında bile yapılabilir.
Karmaşık Geometrili İş Parçaları
CoatMaster, kıvrımlı yüzeylere sahip iş parçalarında, iç kısımlarda, açılarda ve jantlarda bile tabaka kalınlığını belirleyebilir.
Farklı Malzemeler
Metal, plastik, ahşap, CFK, cam ve daha birçok malzemede katman kalınlıklarının ölçülmesini sağlar.

CoatMaster CoatMaster

Tüm Renkler İçin Uygun
Kalibrasyonlu veya kalibrasyon olmadan, özel gereksinimlerinize uyarlanmış ölçüm yapmak mümkündür.
Toz Kaplama
Toz kaplamaların tabaka kalınlığı, sertleşmeden önce tam zamanında belirlenebilir ve yüksek hassasiyetle yeniden ayarlanabilir. Bu, %30’a varan malzeme tasarrufu ve üretkenlik artışı sağlar.
Sıvı Kaplama
Sıvı kaplama kalınlıklarının ölçümü, malzeme kurumaya başlamadan önce de yapılabilir. Avantajları homojen kaplama sonuçları, malzeme ve zaman tasarrufu ile sabit yüksek kalitedir.

Tipik Uygulama Alanları:
• Metal ve plastik kaplamalar, örneğin otomotiv ve ulaştırma endüstrisi, beyaz eşya ve daha fazlası.
• MDF plakaları,
• Korozyon koruması,
• Metal yapılar.