Cumartesi, Ekim 23, 2021

ARDEX, wedi’nin Çoğunluk Hissesini Aldı

ARDEX, wedi’nin Çoğunluk Hissesini Aldı

Ardex büyümeye devam ediyor: Almanya merkezli yapı kimyasalları uzmanı, Almanya’nın Emsdetten kentinde bulunan yüksek kaliteli ıslak oda çözümleri için lider sistem çözümleri üreticisi olan wedi GmbH’nin çoğunluk hissesini alıyor.

Bu, Ardex’in tarihindeki en büyük satın alma işlemi oldu. Her iki aile şirketinin çalışanları da gelişmelerden haberdar edildi. Bu bağlamda yönetim, wedi’nin bağımsız olarak çalışmaya devam edeceğini açıkça belirtti. Ayrıca Stephan Wedi ve Fabian Rechlin, wedi’nin Yönetim Direktörleri olarak görevlerinde kalacaklar. Stephan Wedi de hissedarlık görevine devam edecek.

Bu iş birliğinin şirketin gelişiminde bir kilometre taşı olduğunu belirten Ardex Group CEO’su Mark Eslamlooy, “ARDEX Grubu, su geçirmez duş ve yapı sistemleri için pazar liderini satın alarak ileriye doğru büyük bir adım atıyor.

Sistem yetkinliğimizi geliştirmenin daha iyi bir yolu olamaz – ARDEX ve wedi, birbirini ideal bir şekilde tamamlayan iki güçlü markadır. Bir aile şirketi olarak, müşteriye yakınlığın, yenilikçiliğin ve kalitenin önemi konusunda da ortak bir anlayışı paylaşıyoruz. Sonuç olarak, başarılı bir işbirliği için mükemmel bir temeldir.”

wedi’nin Genel Müdürleri Stephan Wedi ve Fabian Rechlin de işbirliğini iki şirket için son derece faydalı buluyor. Her şeyden önce uluslararası Ardex ağı ve ürün alanlarındaki tamamlayıcı güçler, wedi’nin kararını vermesinde önemli bir faktördü.

Stephan Wedi “ARDEX bizim için mükemmel bir büyüme hızlandırıcısı – birçok küresel pazarı ve ortak inovasyon potansiyelini düşünmek yeterli. Bağımsızlığımızı koruyabileceğimiz ve ortak büyümeyi sağlamak için güçlü yönlerimize katkıda bulunabileceğimiz bir ortak bulmamız bizim için çok önemliydi.

Bunun için de Ardex ile birlikte planladığımız kapasite artırımlarını hayata geçireceğiz. Konu benim için çok yakın ve en başından beri Ardex hakkındaki içgüdülerim son derece olumluydu” dedi.

wedi, Avrupa’da, özellikle Almanya ve Fransa’da zaten çok başarılı ve 2017’den beri Batavia, Illinois’de faaliyette olan kendi fabrikasıyla Kuzey Amerika pazarının önde gelen firması.

Ardex Grubu’ndaki diğer şirketlerle iş birliğinin amacı, bu konumu geliştirmektir diyen Fabian Rechlin “wedi ve Ardex, yalnızca Almanya’da değil, ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda, Fransa, İngiltere, Avusturya, İsviçre veya Benelüks gibi diğer temel pazarlarda da birbirini mükemmel şekilde tamamlıyor.

Ardex Group’un yenilikçi gücü muazzam ve sonuç olarak önemli ilerlemeler kaydetmeyi bekliyoruz. Ticaretteki ortaklarımız uzun zamandır bizi ileriye doğru büyük bir adım atmaya teşvik ediyor. Şimdi öyle yapıyoruz.”

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR