Cumartesi, Ekim 23, 2021

Bilimde, Sanatta ve Mimaride ”Renkli DYOloglar” 1 Mart’ta Başlıyor

DYO Boya ve AURA iş birliği ile İzmir Yaşar Üniversitesi’nde düzenlenecek ‘’renk’’ temalı panel mimar, tasarımcı ve yapı ürünleri üreticilerinin ortak bir platformda bir araya getirecek. panel, 1 Mart Cuma günü saat 14.00’da başlayacak.

AURA Focus Serisi mimar, tasarımcı ve yapı ürünleri üreticilerini ortak bir platformda buluşturuyor ve DYO Boya iş birliğiyle ilk kez “renk” temasını ele alacak. İzmir’de düzenlenecek pamelin moderatörlüğünü AURA-İstanbul’un kurucularından Mimar Yılmaz Değer üstleniyor. Mimar Sibel Ertez Ural, Sanatçı Serhat Kiraz ve Mimar Nevzat Sayın da bu panele konuşmacı olarak katılacak. Bu panelde “renk”, konunun uzmanları tarafından sanat ve mimarlık disiplinleri penceresinden ele alınacak.Renkli DYOloglar

İlk panelist Mimar Sibel Ertez Ural ‘’Renk Bilimi’’ başlıklı sunumunda rengin doğasının, felsefesinin, yeni teknolojilerin ve bilimin mimarlıkla ilişkisini anlatacak. İkinci panelist Sanatçı Serhat Kiraz ‘’Sanatta Renk’’ konulu anlatımında sanat yaşamı boyunca renk üzerine gerçekleştirdiği üretimlerini, rengi eserlerinde hangi yöntem ve bakış açıları ile ele aldığını paylaşıyor olacak.

Yazıdaki noktalama işaretleri gibi kullanıldığında renk, mimarlığın ayrılmaz bir parçasına dönüşüyor.  Mimar Nevzat Sayın, dikkat çekmek, biçimi belirgin kılmak, işlevi okunaklı hale getirmek, görünmeyeni görünür kılmak ve parça-bütün ilişkisini kurmak için rengin olağanüstü bir olanak sağladığını belirtiyor.

Mimar Nevzat Sayın ‘’Mimaride Renk’’ konulu konuşmasında tasarımı NSMH’e ait yapılar üzerinden renklerin mimaride nasıl kullanıldığını örnekler üzerinden anlatacak.

PROGRAM:

Moderatör:

Yılmaz Değer – Mimar

Panelistler:

Sibel Ertez Ural ile Renk Bilimi

Serhat Kiraz ile Sanatta Renk

Nevzat Sayın ile Mimaride Renk

Program Akışı:

14:00     AURA Focus “Renkli DYOloglar” Paneli

16:30 – 17:30    Kokteyl

Etkinliğe mimar, iç mimar, şehir plancısı, yapı sektörü profesyonelleri, akademisyenler ve öğrencilerin katılması bekleniyor.  Katılım, Eventbrite üzerinden ücretsiz kayıt ile herkese açık.

Tarih: 1 Mart 2019, Cuma

Saat: 14:00

Yer: Yaşar Üniversitesi, Rektörlük Konferans Salonu, Bornova-İzmir

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR