Primer Polietilen Dispersiyonlar

05 Kasım 2018

Primer Polietilen Dispersiyonlar için yeni bir üretim süreci geliştirmesi, firmanın yaptığı yeniliklere örnek olarak gösterilebilir.

Yeni geliştirilen teknoloji sayesinde,üretim prosesinde daha az enerji ve su tüketimi gibi iyileştirmelerin yanı sıra daha yüksek ve daha eşit dağılmış bir moleküler ağırlık, azaltılmış yüzey aktif madde konsantrasyonu ve daha az renk bozulması gibi iyileştirmeler sağlanır.

Novaspers PE04&PE06 ürünleri; masterbatchlerde pigment oryantasyonu ve alüminyum die-casting gibi uygulamalarda kullanılan geleneksel polietilen vakslardan çok daha başarılı performans sergilemektedir.Primer Polietilen Dispersiyonlar

Yukarıdaki resimde, Novaspers PE04 ürününün, rakip ürüne ve OXPE Wax Emulsion ürününe karşı, 120 derecede 2 saat ve 600 derece sıcaklıkta 1 dakika bekletilmesi sonucu oluşan kalıntı ve renk değişimi gösterilmektedir.

Novaspers PE04 ürünün 120 derecede erimediği ve stabil kaldığı gözlenmektedir. 600 derecede ise diğer ürünlerin aksine kalıntı bırakmamıştır.

Bu yeni ürünler; benzersiz özelliklerinden dolayı boya ve kaplama endüstrisinde de yerlerini almış, klasik vaks emülsiyonlarına kıyasla daha iyi dayanıklılık sunduklarını kanıtlamışlardır.

Novaspers PE04 ürünü için teknik özellikler aşağıdaki şekildedir;

Primer Polietilen Dispersiyonlar

Novaspers PE04 ürününün sunduğu avantajlar aşağıdaki şekilde sıralanabilir:
• Mükemmel UV stabilitesi,
• Yüksek dayanıklılık,
• Yüksek sıcaklık kararlılığı,
• Başarılı film yapısı ile yüksek şeffaflık,
• Renk stabilitesi.

Yüksek Katı Maddeli Etilen Kopolimer Dispersiyonları

EAA ve EMA gibi Etilen Kopolimerlerin yaygın sulu dispersiyonları, genellikle düşük katı madde, ancak yüksek co-monomer içeriği ve düşük moleküler ağırlık gibi teknik sınırlamalara sahiptir.

Yeni nesil ürünler daha az co-monomer içeriği ile birlikte çok daha yüksek katı içeriği ve moleküler ağırlığa sahip şekilde üretilmektedir. Bunun sonucunda; daha iyi dayanıklılık ve polar olmayan yüzeylere daha başarılı bir yapışma kabiliyeti gibi iyileştirilmiş özelliklere imkân sunulmaktadır.

Novaseal ürün yelpazesi, %45’e kadar aktif madde içeren fakat yüzey aktif maddeler, yardımcı solventler ve plastikleştiriciler içermeyen ürünler sunar. Novaseal grubunun kullanım alanları aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

• Esnek ambalaj malzemeleri için ısı yalıtım kaplamaları,
• Elektrokaplama endüstrisinde şeffaf koruyucu kaplamalar (Galvano),
• Kompozitlerde fiber eşleşme.


Umut Erel

Satış Sorumlusu
Nanokim

 

kubilay boya