Cumartesi, Eylül 25, 2021

Avrupa Şampiyonu Paralimpik Yüzücü Sümeyye Boyacı, ABD’de de Altın Madalya Kazandı

ABD’de düzenlenen Dünya Serisi’nde büyük başarı gösteren paralimpik yüzücü Sümeyye Boyacı, altın madalya kazandı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Indianapolis kentinde düzenlenen ve 19 ülkeden 160 sporcunun katıldığı organizasyonda Sümeyye Boyacı, 50 metre sırtüstü kategorisinde 45.28’lik derecesiyle yarışı ilk sırada bitirerek altın madalya kazandığı bildirildi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Indianapolis kentinde düzenlenen ve 19 ülkeden 160 sporcunun katıldığı organizasyonda Sümeyye Boyacı, 50 metre sırtüstü kategorisinde 45.28’lik derecesiyle yarışı ilk sırada bitirerek altın madalya kazandı.Avrupa Şampiyonu Sümeyye Boyacı

Organizasyonun yapıldığı Indianapolis kentindeki Türk vatandaşları da, yarışmaları yerinde izleyerek 16 yaşındaki başarılı sporcuyu yalnız bırakmadı.

Bakan Kasapoğlu’ndan Tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem, milli sporcu Sümeyye Boyacı’yı kutladı. Bakan Kasapoğlu yayımladığı kutlama mesajında “ABD’de düzenlenen Dünya Paralimpik Yüzme Serisi’nde 50 metre sırtüstü kategorisinde 45.28’lik derecesiyle yarışı ilk sırada bitirerek altın madalya kazanan milli sporcumuz Sümeyye Boyacı’yı kutluyorum.

Avrupa şampiyonu milli yüzücümüz kazandığı her başarı ile gurur kaynağımız olmaya devam ediyor. Sümeyye gibi örnek sporcuların Türk sporunu çok daha ilerilere taşıyacağına inancım tam. Bu başarıda emeği geçenlere teşekkür ediyor, milli yüzücümüze spor yaşamında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Fotoğraf kaynak: AA