Cumartesi, Haziran 22, 2024

DSM, Tıbbi Bakımı İyileştirmek için Yeni Mühendislik Malzemeleri Piyasaya Sürüyor

Beslenme, Sağlık ve Sürdürülebilir Yaşam alanlarında aktif, amaca yönelik, küresel bilim tabanlı bir şirket olan Royal DSM, küresel tıbbi cihaz üreticilerinin dünyanın dört bir yanındaki hastalar için bakım kalitesini artırmasına yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir mühendislik malzemeleri portföyü başlatıyor.

Yeni medikal sınıflar portföyü, DSM’nin mühendislik malzemeleri işi tarafından, gelişmiş malzeme çözümlerine yönelik artan müşteri talebini karşılamak, tıp endüstrisi için uzun yıllar başarılı uygulama geliştirmeden yararlanarak ve şirketin sağlam küresel üretim yeteneklerinden yararlanmak için geliştirildi. Ayrıca, DSM’nin biyomedikal işindeki en son yeniliğin üzerine inşa etmeyi ve tamamlamayı amaçlıyordu.

DSM Engineering Materials Başkanı Shruti Singhal, “Dünya genelinde sağlığı ve yaşam kalitesini iyileştirmek, işimizin temel direğidir,” dedi “Müşterilerimiz, çeşitli tıbbi cihazların performansını ve sürdürülebilirliğini iyileştirmek için gelişmiş malzeme çözümlerimizden giderek daha fazla yararlanırken, biz tıbbi uygulamalar için en yüksek küresel kalite ve güvenlik standartlarına uymak için titizlikle test edilmiş bir malzeme portföyü sunarken şimdi bir sonraki adımı atıyoruz. ”

Yeni gelişmiş tıbbi sınıf malzeme çözümleri ailesi, Arnitel® Care polyester bazlı termoplastik elastomer (TPC), Arnite® Care polibütilen tereftalat (PBT) ve ForTii® Care poliftalamid (PPA) malzemelerini içerir.

Malzemeler, çok çeşitli önemli invazif olmayan tıbbi cihazlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) gıdayla temas uyumluluğu, ISO-10993 ve Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi (USP) Sınıf VI standartları gibi önemli küresel standartları karşılayacak veya aşacak şekilde test edilmişlerdir.

 

Arnitel® Bakım TPC

*Arnitel® Care L225E, L140E, L345E

  • Anahtar özellikler: Nefes alabilirlik, dayanıklılık ve kimyasal direnç
  • Tipik uygulamalar: Nefes alabilen filmler, solunum tüpleri, yara bakımı ve giyilebilir tıbbi cihazlar gibi yumuşak dokunuşlu bileşenler

 

*Arnitel® Bakım 155E

  • Anahtar özellikler: Güçlü, esnek ve kimyasal dirençli 55 Shore D ekstrüzyon sınıfı
  • Tipik uygulamalar: Tıbbi ve solunum boruları

 

Arnite® Care PBT

*Arnite® Care T1U

  • Anahtar özellikler: Yüksek saflık, mekanik dayanım, düşük nem alımı ve mükemmel kimyasal direnç
  • Tipik uygulamalar: Dayanıklı termoplastik tıbbi cihaz bileşenleri (ör. İnhalerler ve minimal invaziv cerrahi aletler)

 

ForTii® Care PPA

*ForTii® Care P1G6

  • Anahtar özellikler: Mekanik mukavemet, sertlik, yüksek sıcaklık performansı ve kimyasal direnç
  • Tipik uygulamalar: Metal değişimi ve minimal invaziv cerrahi aletler için malzeme çözümü

 

 

(Fotoğraf: DSM Engineering Materials: DSMPR527)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler