Çarşamba, Temmuz 6, 2022

Thor ve Color Master

Alfa’nın Yenilikçi ve Patentli Ürünleri ile Tanışın: Thor ve Color Master

Thor Tinting

Alfa Dispensing’in geliştirdiği patentli Thor ile konvansiyonel tinting makinelerinden farklı olarak 100 ml’lik numuneler hazırlayabilmektesiniz. Toplam maliyeti azaltmak için yenilikçi teknolojilerle tasarlanan akıllı ünite, düşük ve orta verimlilikteki satış noktaları için uygundur.

Thor Tinting

Ergonomik tasarım; Thor Tinting, geleneksel renklendirme sistemiyle çalışabilen, 100 cc numuneden 20 l kovaya kadar renklendirebilen, renk testçilerinin üretimi için genişletilebilir, boş bir kutudan başlayıp, taban modülüne baz ekleyerek tüm bunları sadece 0,5m2’lik bir alanda yapabilen bir cihazdır.

Daha düşük TCO; arıza süresini önlemek, genel ekipman etkinliğini (OEE) artırmak ve ekipmanın çalışmasını ve bakımını kolaylaştırarak toplam sahip olma maliyetini (TCO) azaltmak için tasarlanmış sadece yüksek kaliteli akıllı üniteler geliştirilip üretilmektedir.

Dispensing teknolojisi; Alfa’nın patentli pompası, sıfır VOC, su ve evrensel bazlı dahil olmak üzere her türlü renklendiriciyi mutlak hassasiyet ve tekrarlanabilirlikle dağıtır. Sızdırmazlık içermeyen pistonun yenilikçi tasarımı, kalibrasyon gereksinimini ortadan kaldırır ve mekanik contaların bakımı veya değiştirilmesiyle ilgili maliyetleri ortadan kaldırır.

Thor Tinting, 5 adede kadar yarı mamul çevrimi ile Master Modülü*’ne eklemek için modüler tasarıma sahip tek geleneksel dağıtım ünitesidir. Bu tasarım, Tinting ve Master System* ile birlikte çalışmak için üniteyi istediğiniz zamanda geliştirmeye izin verir.

*Master Module ve Master System bir seri için kullanılan bazları tek baza indirmek
için ALFA’nın verdiği hizmettir.

Thor Tinting, tüm ana bileşenler için bir bilgisayar, elektronik kartlar ve sensörlerle donatılmış akıllı bir ünitedir ve uzaktan gerçek zamanlı olarak çift yönlü bir iletişim sağlar. Dispenser, Alfa’nın yerel yazılımı veya yazılımınızla birlikte çalışabilir.

Alfa’nın Yenilikçi ve Patentli Ürünleri ile Tanışın:  Thor ve Color Master

Özellikler

• Kalibrasyon gerektirmeyen patentli dispensing teknolojisi,
• Sıfır VOC, su ve evrensel renklendirici dispensiyonu,
• 16 adede kadar renklendirici çevrimi,
• 4 adede kadar baz çevrimi,
• Renklendiriciler için minimum dispense miktarı 1/3840 fl oz (0,0077cc)*,
• Bazlar için minimum dispense miktarı 1/768 fl oz (0,038 cc)*,
• 100 cc numune ve 20 l’ye kadar numune üretebilme,
• Üçüncü parti yazılımlarla kolay arayüz kullanımı,
• Bilgisayar gerektirmez, herhangi bir tablet veya cep telefonu ile makineyi çalıştırabilirsiniz,
• Renklendiriciler için %100 devirdaim,

• Renklendiricileri için temizlemeye gerek yoktur,
• Üst çevrimler için sıralı dispensing; alt çevrimler için eşzamanlı dispensing.

* Renklendiricilerin, bazların ve yarımamullerin doğasından ve reolojik özelliklerinden etkilenen değerler.

Color Tester

Color Tester

Color Tester ile operatöre ihtiyaç olmadan, müşterileriniz için istediğiniz her yerde 100 cc boya numuneleri üretebilirsiniz.

Color Tester, devam eden daha iyi hizmet ve ilgi çekici müşteri deneyimi arayışını karşılamak için tasarlanmış akıllı, kullanıcı dostu bir cihazdır. Tüketiciler tam özerklikte 100 cc numune satın alarak bekleme süresini ve operatör ihtiyacını azaltabilir.

Alışveriş merkezleri gibi trafiğin yoğun olduğu yerlere yerleştirildiğinde, Color Tester bir satış destekçisi olarak hareket eder, yeni müşterileri mevcut satış noktalarına yönlendirir ve renkli boya satışlarını artırır. Ayrıca, markanızın geleneksel kanal dışındaki görünürlüğünü teşvik eder ve artırır.

alfa

Müşterinin çevrimiçi boya satın almasını engelleyen ana engel, görselleştirmek için henüz güvenilir ve standart bir yol olmadığı için bir ekrandan renk seçmedeki düşük güvendir. Numuneler bu engeli ortadan kaldırarak müşterilerin rengi doğrudan duvarlarında test etmelerine ve daha sonra her kutuya basılmış renk kodunu kullanarak satınalma için gereken miktarı çevrimiçi olarak sipariş etmelerine olanak tanır.

Color Tester, bir satış organizatörü olarak hareket eder ve üretilen numuneler sıvı renk kartları olarak kullanılarak tüketicilerin boyayı kullanılacağı ortamda değerlendirmelerini sağlar ve yapılan seçim hakkında güven verir. Bu sayede müşteriler sadece rengi değil, ürünün kalitesini de değerlendirebilirler.

operatör

Color Tester, devam eden daha iyi hizmet ve ilgi çekici müşteri deneyimi arayışını karşılamak için tasarlanmış akıllı, kullanıcı dostu bir cihazdır. Tüketiciler tam özerklikte 100 cc numune satın alarak bekleme süresini ve operatör ihtiyacını azaltabilir.

Entegre Linux PC, sahadaki tüm Color Tester cihazları ile gerçek zamanlı olarak çift yönlü bir iletişim sağlar, bu da uzaktan farklı eylemlerin yapılabileceği anlamına gelir: satış istatistiklerine erişebilir, müşterilerinizin ve satın alma davranışlarının profilini çıkarabilir, tüm komponentlerin stok seviyesini kontrol edebilir, servis kontrollerini çalıştırabilir ve formülleri güncelleyebilirsiniz.

Color Master 1

Anıl Gündem Güven
Endüstriyel ve InLine Satış Müdürü
Odak Kimya

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU