Yayla Agro’dan Kadınlara Anlamlı Destek 

05 Mart 2021

38 yıldır Türkiye için üreten Yayla Agro, ekonomik özgürlük yolculuklarında kadınların emeklerine sahip çıkarak tarladan çatala uzanan emek zincirine dâhil ediyor. Kadın ve erkek eşitliğini şirket politikası olarak benimseyen marka, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde startını vereceği “Üreten Kadına Destek” projesi ile dezavantajlı konumdaki kadınların ekonomik özgürlüklerini kazanmalarına katkı sunmak için el emeklerini gelir kaynağına dönüştürecek.

yayla

Emeğini değer üretmeye adayan kadınların yanında olan Yayla Agro, “Üreten Kadına Destek” projesini hayata geçirirken Birleşmiş Kadınlar Üretim ve İşletme Kooperatifi (BİKA) ve Leap Natural ile güzel bir iş birliğine imza attı. Proje kapsamında anlaşmalı kooperatiflerin çatısı altında üretim yapan kadınların el emeği ile hazırlayacağı bakliyat torbaları ve mutfak önlükleri promosyon malzemesi olarak kullanılacak.

Kadın kooperatiflerinin önemli bir misyon üstlendiği düşüncesinden hareket eden Yayla Agro, bu proje ile üreten kadınları desteklerken aynı zamanda ekonomik ve sosyal kalkınmada büyük rol oynayan kooperatifleri de desteklemiş olacak.