Perşembe, Mayıs 19, 2022

Çukurova Isı, İklim Değişikliği ile Mücadele Ediyor

Çukurova Isı, İklim Değişikliği ile Mücadelede Isıtma Sistemlerinin Önemini Vurguladı 

Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, iklim değişikliği ile mücadelede enerjiyi verimli kullanan sistemlere geçişin önemine değindi ve radyant ısıtma sistemleri ile enerji maliyetlerinde yüzde 65’e varan oranda tasarruf sağlanabileceğini paylaştı.

Çukurova Isı yaptığı açıklama ile iklim değişikliğine ve artan CO2 oranlarına dikkat çekti. Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, fabrikalarda kullanılan enerjinin yüzde 60’ının ısıtma ve soğutma amacı ile tüketildiğine değildi ve radyant ısıtma sistemleri ile endüstriyel tesislerdeki enerji maliyetlerinden yüzde 65’lere varan oranlarda tasarruf edilerek iklime zararsız bir ekonominin gelişmesine katkı sağlanabileceğini vurguladı. Ünlü; yaptıkları çalışmalarla endüstriyel tesislerde verimli ısıtma sistemi kullanımını teşvik ettiklerini ve bu çalışmalarının sürdürülebilirlik açısından önemli olduğunu aktardı.

Çukurova Isı

Radyant Isıtma Sistemlerine Geçiş CO2 Emisyonlarının Azaltılması Açısından Oldukça Önemli

Son yirmi yılda, atmosferdeki CO2 gazının yıllık artışının yüzde 0,4 olduğunu belirten Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, “geleceğin sorunu” olarak da nitelendirilen iklim değişikliği ile mücadele edebilmek ve 2050 yılında net sıfırı yakalamak amacıyla acilen enerjiyi verimli kullanan sistemlere geçiş yapılması gerektiğini belirtti.

Ünlü; “Enerjisinin yüzde 75’ini ithal eden Türkiye’de toplam enerjinin yüzde 60’a yakınının endüstriyel tesislerde ısıtma ve soğutma amacıyla kullanıldığı tahmin ediliyor. Endüstriyel tesislerdeki eski ve verimsiz ısıtma sistemlerinin yüksek verimli ve daha az enerji tüketimi sağlayan radyant ısıtma sistemleri ile değişimi, C02 emisyonlarının sürdürülebilir bir şekilde azaltılması açısından büyük önem taşıyor. Çukurova Isı olarak gelecek nesillere temiz bir gezegen bırakmak amacıyla enerji kaynaklarını akıllı ve verimli kullanan sistemler geliştirerek, endüstrilerde ve işletmelerde optimum enerji verimliliği sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Çukurova Isı

“İklime Zararsız Bir Ekonominin Gelişmesine Katkı Sağlıyoruz”

Renovasyon projelerine sunduğumuz ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetimizle de endüstriyel tesislerde verimli ısıtma sistemi kullanımını teşvik ettiklerini aktaran Ünlü sözlerini; “Bu çalışmalarımız hem ekonomik hem de sürdürülebilirlik açısından büyük önem taşıyor.  Endüstriyel tesislerdeki klasik ısıtma sistemlerinin, radyant ısıtma sistemleri ile değişimi, enerjiden 65’lere varan oranlarda tasarruf sağlayabiliyor. Enerji tüketiminin azaltılması sonucunda tesisin CO2 emisyonu da azalıyor ve böylece iklime zararsız bir ekonominin gelişmesine katkı sağlıyoruz” ifadeleri ile sonlandırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
708TakipçilerTakip Et
1,500AbonelerAbone

Öne çıkan haberler