Pazartesi, Ağustos 15, 2022

OMÜ Proje Pazarı’nda Birinciye 5 Bin TL Ödül

OMÜ Proje Pazarı’nda Birinciye 5 Bin TL Ödül

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Proje Pazarı ve Ar-Ge Buluşmaları başvuruları başladı. OMÜ Teknoloji Transfer Ofisinden yapılan açıklamada, Proje Pazarı ve Ar-Ge Buluşmaları’nın ikincisinin 17 Aralık’ta gerçekleştirileceği belirtildi.

OMÜ

Birinciye 5 bin TL ödül verilecek

Projeler, akıllı ulaşım, enerji ve temiz teknolojiler, akıllı üretim sistemleri, iletişim ve sayısal dönüşüm, sağlık ve iyi yaşam, sürdürülebilir tarım ve beslenme temalarıyla hazırlanacak.

Hedef kitlesinde ise akademisyenler, araştırmacılar, küçük orta ve büyük ölçekli işletmeler, yaratıcılar, girişimciler ve öğrencilerin olması öngörülüyor.

17 Aralık’ta ödül töreni gerçekleşecek olan OMÜ Proje Pazarı ve Ar-Ge Buluşmaları’na katılacak projelerde kazanana 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye ise bin lira ödül verilecek.

 

 

 

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Karadeniz Bölgesi’nin ekonomik, kültürel ve sosyal yaşamına yeni bir soluk getirmek ve katkı yapmak amacıyla 1975 yılında kurulan köklü bir devlet üniversitesidir.

Bölge üniversitesi olarak kurulan ve misyonuna uygun olarak 45 yılı geride bırakan üniversite, bireylerin ve toplumun yararına yenilikler kazandırmak için evrensel değerleri benimseyen, entelektüel titizlikle çalışan ülkemizin en güçlü araştırma ve öğretim kurumlarından biridir.

Adını Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma vapuru ile Samsun’a ayak bastığı “19 Mayıs 1919” tarihinden alan Ondokuz Mayıs Üniversitesinde, 19 fakülte, 1 yüksekokul, 12 meslek yüksekokulu, 2 enstitü, 1 konservatuvar ve 24 uygulama araştırma merkezi bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11,034TakipçilerTakip Et
736TakipçilerTakip Et
1,500AboneAbone Ol