Salı, Temmuz 16, 2024

Preventol CMK’da Kapasite Artışı

LANXESS, mikrobiyal aktif bileşen Preventol CMK’nin kapasitesini yüzde 50 artırıyor.

LANXESS, dezenfektanlara ve endüstriyel korumaya yönelik devam eden güçlü talebe yanıt olarak Almanya, Krefeld-Uerdingen’deki aktif bileşen Preventol CMK (klorokresol) için üretim kapasitesini yaklaşık yüzde 50 artırıyor. Özel kimyasallar şirketi, henüz 2022’nin ilk çeyreğinde tamamlanacak olan genişleme için tek haneli milyon euro tutarında yatırım yaptı.

LANXESS, dezenfeksiyon ve koruma için kayıtlı bir aktif bileşen olarak Preventol CMK’yı pazarlar ve aynı zamanda bilinen Preventol ve Virkon markaları altında pazarlanan kendi formülasyonlarında kullanır. Hızla büyüyen bir uygulama alanı, hayvan ve insan sektörlerinde dezenfektanlardır. Bu ürünlere olan talep, diğerlerinin yanı sıra özellikle Afrika domuz vebası, kuş gribi ve Corona pandemisi nedeniyle son yıllarda önemli ölçüde arttı.

LANXESS, mikrobiyal aktif bileşen Preventol CMK'nin kapasitesini yüzde 50 artırıyor.
Özel kimyasallar şirketi LANXESS, dezenfektanlara olan yoğun talep nedeniyle Almanya’nın Krefeld-Uerdingen bölgesinde bulunan Preventol CMK etken maddesi için üretim kapasitesini yaklaşık yüzde 50 artırıyor.

LANXESS’in Malzeme Koruma Ürünleri iş biriminde Aktifler ve Dezenfeksiyon iş kolu başkanı Matthias Arnold, “Ek kapasitelerle, müşterilerimiz için güvenilir bir ortak olmaya devam ediyoruz ve dezenfeksiyon endüstrisinde Preventol CMK’ye yönelik artan talebi karşılamaya devam edebiliyoruz” dedi. “Dezenfektanlar için, artan hijyen bilinci nedeniyle Corona pandemisinden sonra bile yüksek talebin devam etmesini bekliyoruz.”

Tarım işletmelerinde, Preventol CMK bazlı dezenfektanlar, hastalıkların yayılmasını kontrol altına almaya yardımcı olur ve hayvancılıkta antibiyotiklerin azaltılmasına katkıda bulunur. Biyogüvenlik konusu, artan nüfus ve et tüketimi nedeniyle dünya çapında önem kazanmakta ve dezenfektan talebinde sürekli bir artışa yol açmaktadır. İnsan sağlığı alanında, Preventol CMK bazlı dezenfektanlar örneğin hastanelerde kullanılabilir, aynı zamanda ev uygulama segmentinde de kullanılabilir.

LANXESS, dünyanın en büyük klorokresol üreticisidir ve Avrupa’da Biyosidal Ürünler Yönetmeliği BPR altında veya ABD’de Çevre Koruma Ajansı EPA ile olduğu gibi tüm büyük biyosit pazarlarında aktif bileşen için düzenleyici destek sağlar.

Endüstriyel korumada artan gereksinimler
Tarım işletmelerinde, Preventol CMK bazlı dezenfektanlar, hastalıkların yayılmasını kontrol altına almaya yardımcı olur ve hayvancılıkta antibiyotiklerin azalmasına katkıda bulunur.

Endüstriyel korumada artan gereksinimler

LANXESS ayrıca endüstriyel koruma alanında güçlü bir pazar büyümesi bekliyor. LANXESS’in CMK tabanlı Preventol ürünleri, yüksek mikrobiyolojik olarak kontamine ortamlarda bile küflere, bakterilere ve mayalara karşı çok geniş ve dengeli bir aktivite yelpazesine sahiptir. Bu onları çok sayıda uygulama için ilgi çekici hale getirir – özellikle deri koruma ve inşaatta.

Malzeme Koruma Ürünleri iş biriminde Biyosit iş kolu başkanı Oliver Kretschik “Preventol CMK tabanlı ürünlerimiz, dünya çapındaki katı düzenleyici gereklilikleri karşılamaktadır. Genişleme, gelecekte de bu ürünlere yönelik güçlü talebi karşılamamızı sağlayacak,” dedi.

İnşaat sektöründe CMK bazlı Preventol ürünleri formaldehit içeren ürünlerin yerini alabilir. Deri endüstrisinde, sürdürülebilirlik ve toksisite açısından hem yüksek teknik gereksinimleri hem de yükselen endüstri standartlarını karşılarlar.

KAYNAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler