Çarşamba, Temmuz 6, 2022

Sika Kanada ’da Güçleniyor

Sika Kanada ’da Güçleniyor

Sika, Kanada’da çimentolu ürünler ve harçlar üreticisi Sable Marco Inc.’i satın aldı. Genel merkezi Québec City yakınlarındaki Pont Rouge’da bulunan tamamlayıcı satın alma, Kanada’nın doğu bölgesinde Sika için yeni fırsatlar açacak ve Sika’nın perakende dağıtım kanalına erişimini net bir şekilde iyileştirecek. Satın alınan işletme, yıllık 20 milyon CHF’lik (İsviçre frangı) satış üretiyor.

Sika Kanada’da Güçleniyor

Sable Marco, dağıtım kanalında güçlü bir varlık oluşturmuş, büyük ulusal ve bölgesel yapı malzemeleri mağazaları ve DYI perakende zincirleriyle son derece iyi bir ilişki kurmuştur. Müşteri tabanı, Sika’yı büyük ölçüde tamamlayıcı niteliktedir ve bu satın alma, yeni yüksek potansiyelli müşterilerle ilişkilerin geliştirilmesini sağlayacaktır.

Sable Marco, Québec City bölgesinde Sika Kanada için lojistik ve stratejik faydalar sunan bir fabrika işletmektedir. Bu konum, Sika’nın erişimini genişletmesine ve ülkenin doğusundaki müşterilere daha iyi hizmet vermesine olanak sağlayacaktır. Sable Marco’nun ürün yelpazesi, çimentolu ürünler, harçlar, polimerik kum ve diğer torbalı malzemeleri içerir. Sika’nın Hedef Pazarları Su Yalıtımı ve Bina Son İşlemleri için ek kanallar, gelişmiş coğrafi erişim ve büyüyen polimerik kum kategorisinde açılan fırsatlar aracılığıyla çapraz satış potansiyeli keşfederek sinerji yaratılacaktır.

Sika Amerika Bölge Müdürü Christoph Ganz, “Sable Marco’nun satın alınmasıyla Sika Kanada, stratejik planımıza uygun olarak dağıtım kanalı aracılığıyla üretilen satışları artıracak olan büyük kutular, ev merkezleri ve inşaatçı tüccarları ile penetrasyonunu genişletecek. Sable Marco çalışanlarını Sika ailesine sıcak bir şekilde karşılıyor ve Kanada pazarında işimizi birlikte başarılı bir şekilde geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

11,034TakipçilerTakip Et
719Takipçiler