Pazartesi, Temmuz 22, 2024

Panacol yeni siyah epoksi reçine yapıştırıcılarını piyasaya sürdü

Panacol’ün siyah epoksi reçine yapıştırıcıları üstün mekanik özellikler sunuyor ve güvenilir yapıştırma sonuçları sağlıyor.

Panacol, UV ile kürlenebilen siyah epoksi reçine yapıştırıcılarının ilk serisini piyasaya sürdü. “Black&Light” adıyla piyasaya sürülen Vitralit® BL UC 1101, Vitralit® BL UC 1102 ve Vitralit® BL UC 1103, sadece UV ışığı kullanılarak daha kalın katmanlar halinde kürlenebiliyor ve ikincil bir kürleme mekanizmasına olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Black&Light yapıştırıcıların bir diğer önemli avantajı da oda sıcaklığında nakliye ve depolama imkanı sunması. Bu geleneksel tek bileşenli, siyah renkli epoksi yapıştırıcılar soğuk veya derin dondurulmuş olarak taşınmalı ve depolanmalı.

Panacol’ün yeni Black&Light yapıştırıcıları, elektronik üretiminde bileşen kapsülleme, glob top veya kenar yapıştırma (edge bonding) gibi geniş bir uygulama yelpazesini kapsıyor. Yüksek OD (optik yoğunluk) değerleri gerektiren uygulamalarda optik yapıştırıcı olarak da kullanılabiliyor.

Panacol-yeni-siyah-epoksi-reçine-yapıştırıcılarını-piyasaya-sürdü

 

Optimum kürlemeyi sağlamak

Geleneksel UV yapıştırıcıdaki siyah renk, UV kürleme enerjisinin yüksek bir yüzdesini absorbe ediyor. Bu, bir yapıştırıcıyı tamamen polimerize etmek için gereken UV ışık enerjisinin sadece birkaç mikrometreye nüfuz ettiği anlamına geliyor. Bu olgu, yüzeysel bir “deri” oluşumuna yol açarken alttaki yapıştırıcı kürlenmeden kalıyor.

Panacol’ün yeni siyah Vitralit® BL UC yapıştırıcıları, sadece UV LED ışığı ile 1 mm’den fazla kalınlığa kadar kürlenebiliyor. Dr. Hönle’nin UV LED kürleme sistemleri, Black&Light teknolojisinin emilim dalga boylarıyla oldukça iyi bir şekilde eşleşerek siyah yapıştırıcıların en iyi şekilde kürlenmesini sağlıyor.

Vitralit® BL UC 1101, kalın bir yapıştırıcı tabakasına ihtiyaç duyulan uygulamalar için ideal bir seçim. Bu ürün 1,3 mm’ye kadar kalın tabakalarda güvenilir bir şekilde kürleniyor ve 3,9’a kadar optik yoğunluk sağlıyor. Daha düşük katman kalınlığında yüksek bir optik yoğunluğun gerektiği uygulamalarda ise 6’ya kadar OD değerlerine sahip olan Vitralit® BL UC 1103 en iyi seçenek. Vitralit® BL UC yapıştırıcılar, optoelektronik bileşen montajında yansımaları en aza indiriyor ve otomotiv sensörleri için gereken hassas iletim değerlerini koruyor.

Her üç yeni yapıştırıcı da yüksek cam geçiş sıcaklıkları, düşük çekme oranı ve düşük termal genleşme katsayısı gibi üst düzey mekanik özellikler sunuyor. Bu özellikler, mükemmel bir termal ve konumlandırma stabilitesi ile güvenilir yapıştırma sonuçları sağlıyor. Black&Light teknolojisinin Panacol’ün birçok Vitralit® epoksi reçine yapıştırıcısı ile uyumlu olması, özel kürleme koşullarına ve mekanik özelliklere uyan bireysel yapıştırıcı çözümlerini mümkün hale getiriyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler