Salı, Temmuz 23, 2024

Gensenta’da üst düzey atama gerçekleşti

Eczacıbaşı Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Gensenta’da üst düzey atama gerçekleşti. Mamul ilaç ve ilaç hammaddesi üreticisi olan Gensenta’nın Mühendislik Direktörü Kaan Alparslan oldu.

2022 yılından bu yana Eczacıbaşı Topluluğu bünyesinde bulunan Gensenta, Türkiye’nin önemli mamul ilaç ve ilaç hammaddesi üreticileri arasında yer alıyor. Uzman kadrosu ve modern tesisleriyle öne çıkan Gensenta’nın yeni Mühendislik Direktörü olarak Kaan Alparslan atandı. Kaan Alparslan, yeni dönemde Gensenta’nın dünya standartlarındaki üretim faaliyetlerinin geliştirilmesi ve teknolojik yetkinliklerinin artırılmasına liderlik edecek.

Gensenta’da üst düzey atama gerçekleşti

Lisans eğitimini 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nde tamamlayan Kaan Alparslan, yüksek lisans eğitimini ise 1991’de aynı üniversitenin Robotik Mühendisliği Bölümü’nde aldı. Alparslan, iş hayatına 1992’de Japonya’da Okura Yusoki’de Robotik Mühendisi olarak başladı ve 1997-2008 yılları arasında da Honda Türkiye’de sırasıyla Mühendislik Şefi ve Tesisler Bakım Müdürü olarak görev aldı. Ardından 2008-2024 yılları arasında Novartis Türkiye’de sırasıyla Kurtköy Mühendislik Müdürü ve Mühendislik Direktörü olarak çalışan Alparslan, Nisan ayı itibarıyla Gensenta bünyesine Mühendislik Direktörü olarak katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BÖLÜM SPONSORU

Öne çıkan haberler