Cumartesi, Haziran 22, 2024

Odin Safety

Odin Safety olarak demir-çelik, savunma sanayii, güneş enerji panel kurulumu, enerji, akaryakıt, inşaat, kimya başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara çatı, cephe, köprü̈, vinç üzeri, makine üzeri, araç üzeri gibi yüksekte çalışma gerektiren alanlar için uluslararası standartlarda, sertifikalı, yüksekte çalışma sistemlerimizi (yatay yaşam hatları, dikey yaşam hatları ve ankrajlar) Gebze Kocaeli’de üretiyoruz.

Üretim sonrası montajını, periyodik kontrollerini ve kullanıcı eğitimlerini kendi ekibimiz ile tüm Türkiye ve yurt dışında gerçekleştiriyoruz. Ürettiğimiz yüksekte çalışma sistemleri
kurulum tarihi itibari ile her yıl en az bir kez periyodik kontrol gerektiren ürünlerdir. İnsan sağlığını direkt etkilediği için bu sürenin sıkı takip edilmesi, müşteriye bilgi verilmesi ve zamanında yapılması çok önem arz ediyor.

Biz bu alanda periyodik kontrol zamanı gelen projelerimizi hatırlatması için özel bir sistem kullanıyoruz. Periyodik kontrolüne 3 ay kalan müşterilerimize bilgilendirme yaparak süreci başlatıyoruz.

odin-safety odin-safety

Sertifikalı Ürünler

Odin Safety olarak İnsan yaşamına doğrudan dokunduğumuzu her an hatırlamak ve hatırlatmak adına mottomuzu “Hatta Bağlan. Hayata Bağlan.” olarak belirledik. Bu düşünce ile, yaşam hattı sistemleri başta olmak üzere sunduğu tüm ürünlerin sertifikasyonunda uluslararası akredite kurumlar ile çalışıyoruz. Ürün grubuna göre sertifikaları farklı olmaktadır.

OD-MAXILINE ve OD-ECOLINE Yatay Yaşam Hatları EN 795:2012 TYPE C CEN TS 16415:2013 TYPE C sertifikasına, Dikey Yaşam Hatları EN 353-1: 2014 + 1: 2017 sertifikasına, OD-EXT Merdiven Uzatma Ankrajı ve OD-BH Kulak Ankrajı EN 795:2012 TYPE A CEN TS 16415:2013 TYPE A sertifikasına, OD-RB-44 Demir Filiz Ankrajı ve OD-S6 Çelik Sapan Ankrajı ise EN 795:2012 TYPE B CEN TS 16415:2013 TYPE B sertifikasına sahiptir.

Tüm sertifikaların gereksinimleri ve hazırlıkları farklı olmaktadır. Ürün sertifikasyonları
sonrası her yıl C2 Modül denetlenmesi ile kalitenin sürekliliği sağlanmaktadır. Çok zorlu, bir
o kadar da stresli olan bu süreçleri tecrübeli, disiplinli, şevkle çalışan ekibimiz ve kurduğumuz sistemler ile başarılı şekilde yönetiyoruz.

odin-safety

 

Temiz Enerji

Temiz enerji, güneş enerjisi alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Ülkemizde ve dünyada yenilenebilir temiz enerji kaynaklarına, özellikle güneş enerjisine yatırımın her geçen yıl ciddi anlamda arttığını görüyoruz. Bu durum, temiz enerji olması ve Türkiye’nin potansiyelinin yüksek olması sebebi ile mutluluk veriyor.

Diğer taraftan her bir yeni yatırım ve yeni proje beraberinde bazı riskleri değerlendirmemizi ve önlemler almamızı gerektiriyor. İş güvenliği ve sağlığı açısından özellikle çatı üzeri GES, güneş enerji sistemleri, keşif aşamasından, solar panel kurulumuna, güneş enerji panellerinin bakımına ve temizliğine kadar tüm süreçlerde çalışma sahası 1.8 metrenin üzerinde olduğu için, kayma ve düşme tehlikesinden dolayı çalışmalar yüksekte çalışma sınıfına giriyor ve işe özgü iş güvenliği önlemlerinin alınmasını gerektiriyor.

İşin her aşamasında 100% bağlı kalınması ve güvenli bir çalışma alanın sağlanması çatılarda sertifikalı yatay yaşam hattı, çatıya ulaşan merdivenlerde ise dikey yaşam hattı ve / veya merdiven ankrajı kurulumu ile gerçekleşebilir.

Bu sistemlerin kalıcı olarak kurulmasını ve en önemlisi çalışanların kullanıma teşvik edilmesini öneriyoruz. Bizler de Ar-Ge bölümümüz ile temiz enerji sistem ihtiyaçlarına göre ürünlerimizi geliştiriyoruz.

Güneş enerji panelleri yerleşimine uyumlu, daha az bileşenli, çatıya daha az müdahale gerektiren OD-ECOLINE Yatay Yaşam Hattını yaptık. Ürünümüzü sertifikasyonu ile 2023 başından bu yana çatılarda projelendiriyoruz. Yeni ürünlere yatırımlarımız hızla devam edecek. Bu yıl yeni bir ürün daha çıkaracağız. Diğer taraftan bizlerin de kendi fabrikamızda enerji verimliği üzerine yatırımlarımız bulunuyor ve bunlar devam edecektir.

Bu yazımızı, özellikle temiz enerji ile bitirmek isterim. Dünyada olduğu gibi bizlerde temiz enerjiye dönüşümü destekliyoruz ve bunun için çalışıyoruz.

Çocuklarımıza güzel bir gelecek ve Dünya bırakmak için bu değişimin bir parçası olacağız ve iş güvenliği kültürü gibi temiz enerji kültürü oluşturmak için çalışacağız. Tüm Chem Media ekibinize teşekkür ederiz.

 

Kübra Sarımsak
Makine Mühendisi, MBA
PMP/Proje Müdürü

Odin Safety

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan haberler